DRAMSKO STVARALAŠTVO UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA GRADA ZAGREBA - POPIS RADOVA

1. Dramsko-scensko stvaralaštvo

1.1. Pojedinačni dramsko-scenski nastupi - 3. veljače 2014. u 12.00 sati - KAZALIŠTE “KEREMPUH”, Ilica 31

1. OŠ LJUBLJANICA
Sanja Pilić: Ljubav nije šala
Izvodi: Niko Pavlinović, uč. 4.r.
Voditeljica: Mira Jurić

2. OŠ ANTE STARČEVIĆA
Nadica Čižmek: Bejžim
Izvodi: Sven Klir, uč. 2.r.
Voditeljica: Nives Macukić

3. OŠ ČUČERJE
Fran Galović: Višnje
Izvodi: Dora Šušković, uč. 5.r.
Voditeljica: Vesna Orešković

4. OŠ AUGUSTA ŠENOE
Zvonimir Varanac: Da ne znam čitati
Izvodi: Vjekoslav Alerić, uč. 3.r.
Voditeljica: Andrea Šeparović

5. OŠ IVANA CANKARA
Franz Hohler: Bolest
Izvodi: Katja Rožmarić, uč. 3.r.
Voditeljica: Irena Sremić

6. OŠ IVANA GRANĐE
Silvija Šesto: Bum Tomica 2
Izvodi: Donatelo Herjavić, uč. 3.r.
Voditeljica: : Ljiljana Bukal

7. OŠ SESVETSKA SOPNICA
Zoran Pongrašić: Palčica ili kako nabaviti dijete
Izvodi: Matea Bošnjak, uč. 6.r.
Voditeljica: Boris Bakarić

8. OŠ ANTUNA GUSTAVA MATOŠA
Vjera Mrvelj (prema Carlu Collodiju): Cjepanica koja viče
Izvodi: Jelena Jarak, uč. 2.r.
Voditeljica: Renata Janković

9. OŠ ŽITNJAK
Tomislav Zagoda: Nek bude kaos!
Izvodi: Mia Prgomet, uč. 6.r.
Voditeljica: Margareta Milačić

10. OŠ ŠPANSKO ORANICE
Sergej A. Jesenjin: Pjesma o kuji
Izvodi: Nika Dinarina Mladić, uč. 6.r.
Voditeljica: Nataša Cesarec-Zovko

11. OŠ VJENCESLAVA NOVAKA
Drago Ivanišević: Hrvatska
Izvodi: Silvio Markušić, uč. 6.r.
Voditeljica: MilviaVuk

12. OŠ ANTUNA GUSTAVA MATOŠA
prema Antunu Gustavu Matošu: Mora
Izvodi: Tena Blagojević, uč. 6.r.
Voditeljica: Marija Đerek

13. OŠ IZIDORA KRŠNJAVOGA
Ruža Jukić: Hote z menom
Izvodi: Filip Jukić, uč. 6.r.
Voditeljica: Petra Ježutković

14. OŠ ANTUNA GUSTAVA MATOŠA
Tin Kolumbić: Bez dida
Izvodi: Ela Katina Krizmanić, uč. 7.r
Voditeljica: VjeraMrvelj

15. OŠ ŠPANSKO ORANICE
Tin Kolumbić: Moj harvoski
Izvodi: Lucija Cindrić, uč. 7.r.
Voditeljica: Mila Galić

16. OŠ BRESTJE
Ivan G. Kovačić: D'žd, sonce i stari mlinar
Izvodi: Ana Ljubičić, uč. 8.r.
Voditeljica: Ankica Blažinović- Kljajo

- - - STANKA - - -

17. CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVNJAE GOLJAK
Miroslav Krleža: Ni med cvjetjem ni pravice
Izvodi: Tin Devčić, uč. 7.r.
Voditeljica: Đurđa Zrinšćak

18. OŠ TRNJANSKA
Gustav Krklec: Srebrna cesta
Izvodi: Jurja Jakob, uč. 7.r.
Voditeljica: Vesna Dobrinić

19. OŠ JURE KAŠTELANA
Milan Taritaš: Šum šumi
Izvodi: Vita Jozić, uč. 7.r.
Voditeljica: Ivanka Herak

20. OŠ IZIDORA KRŠNJAVOGA
Dragutin Tadijanović: Pjesma o čovjeku i Suncu
Izvodi: Emilija Petrović Hađar, uč. 7.r.
Voditeljica: Valentina Lugomer

21. OŠ VRBANI
Josip Pupačić: More
Izvodi: Saša Biljanović, uč. 8.r.
Voditeljica: Jasminka Kokolić Golubić

22. OŠ DRAGUTINA KUŠLANA
Božica Jelušić: Pohvala običnom kruhu i vodi
Izvodi: MajaTurčin, uč.7.r.
Voditeljica: Sanja Ilčić

23. OŠ BRESTJE
Vladimir Nazor: Ahasver
Izvodi: IvonaVujić, uč. 8.r.
Voditeljica: Ankica Blažinović- Kljajo

24. OŠ ŠPANSKO ORANICE
Dobriša Cesarić: Himna zori
Izvodi: Karlo Mati, uč. 8.r.
Voditeljica: Mila Galić

25. OŠ LOVRE pl. MATAČIĆA
Enes Kišević: Prekinuta šutnja
Izvodi: Martina Ledić, uč. 8.r.
Voditeljica: Ljiljana Mirt Kruc

26. OŠ ANTUNA MIHANOVIĆA
Jacques Prevert: Da bi se napravio portret ptice
Izvodi: Tea Tomić, uč. 8.r.
Voditeljica: Nives Glavak

27. OŠ ANTE KOVAČIĆA
Nada Mihelčić: Zeleni pas
Izvodi: Klara Rihtar, uč. 7.r.
Voditeljica: Marcela Kučeković

28. OŠ ODRA
Damir Miloš: Bijeli klaun
Izvodi: Gabrijela Majdak, uč. 7.r.
Voditeljica: Ivana Kujundžić

29. OŠ SVETA KLARA
Sanja Pilić: Veliko odmaranje
Izvodi: Ivona Polenus, uč. 8.r.
Voditelj: Ana Hodak

30. OŠ AUGUSTA ŠENOE
Zvonimir Balog: Male ljudetine - Američka
Izvodi: Vilim Kalle, uč. 7.r.
Voditelj: MarijaSubašić

31. OŠ FRANA GALOVIĆA
Ulomak iz Tkonskog zbornika: Spomeni se, Marije svojih virnih
Izvodi: Lena Medar, uč. 8.r.
Voditeljica: AnaVukušić Mahin

32. OŠ DRAGUTINA KUŠLANA
Maja Brajko-Livaković: Debela Meri
Izvodi: Jelena Pavlović, uč. 7.r.
Voditeljica: Sanja Ilčić

33. OŠ TITUŠA BREZOVAČKOG
Kruna First-Medić: Rastanak
Izvodi: AntonijaVlašić, uč. 8.r.
Voditelj: Nevenka Mihovilić

na početak NA VRH

1.2. Skupni dramsko-scenski nastupi

I. DIO - 5. veljače 2014. u 12.00 sati - KAZALIŠTE “VIDRA”, Draškovićeva 80

1. OŠ ALOJZIJA STEPINCA
Ivanka Grbeša: Prvi dan u školi
Izvode: učenici 1.i 2.r.
Voditeljice: Lidija Jadrešić i Ivanka Grbeša

2. OŠ OŠ REMETE
Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
Izvode: učenici 3.r.
Voditeljica: Sanja Varga

3. OŠ HORVATI
Sanja Pilić: Ah, jesen
Izvode: učenici 3.r.
Voditeljica: Snježana Jakovac

4. OŠ STJEPANA BENCEKOVIĆA
Učiteljica i učenici: Evina plesna škola
Izvode: učenici 3. i 4.r.
Voditeljica: Irena Solenički

5. OŠ SAVSKI GAJ
Ana Kraljević: Bazlamača
Izvode: učenici 4.r.
Voditeljica: Dubravka Koren

6. OŠ PREČKO
Ivan Kušan: Lažeš, Melita
Izvode: učenici 4.r.
Voditeljica: Jadranka Ninić Horvatić

7. OŠ MALEŠNICA
Grigor Vitez: Plava boja snijega
Izvode: učenici 5.r.
Voditeljica: Ankica Markač

8. OŠ DRAGUTINA KUŠLANA
Ela Družijanić: Odjeća (ne) čini čovjeka
Izvode: učenici 5. r.
Voditeljica: Sanja Ilčić

9. OŠ VUGROVEC – KAŠINA
Renata Budak Lovrić: O umjetnosti
Izvode: učenici 5. i 7.r.
Voditeljica: Renata Budak Lovrić

- - - STANKA - - -

10. OŠ IVANA MAŽURANIĆA
Paola Čibarić: Nutella
Izvode: učenici 5. r.
Voditeljica: Iva Uremović

11. OŠ JURE KAŠTELANA
Hana Štimac (prema Augustu Šenoi): Kameni svatovi
Izvode: učenici 6.r.
Voditeljica: Sanja Miloloža

12. OŠ LOVRE pl. MATAČIĆA
Jean - Jacques Sempe i Rene Goscinni: Uspomena za sva vremena
Izvode: učenici 5.r.
Voditeljica: Ljiljana Mirt Kruc

13. OŠ PETRA ZRINSKOG
Voditeljica s učenicima: Čitaj ovo
Izvode: izvode učenici 5. - 7.r.
Voditelj: Vera Piščević

14. OŠ PREČKO
Zvonimir Klemenčić: Fala Božek za Međimurje
Izvode: učenici 5. i 6.r.
Voditeljica: Ivana Radačić

15. OŠ DRAGUTINA DOMJANIĆA
Tatjana Belamarić: Dan kao svi ostali
Izvode: učenici 6. i 8.r
Voditeljica: Tatjana Belamarić

16. OŠ ŽITNJAK
Voditeljica s učenicima: Za sve je kriva JAbuka
Izvode: učenici 7.r
Voditeljica:Margareta Milačić

II. DIO - 6. veljače 2014. u 12.00 sati - KAZALIŠTE “VIDRA”, Draškovićeva 80

1. OŠ VUGROVEC – KAŠINA
Nepoznati autor: Ivek i Marica
Izvode: učenici 2.r.
Voditeljica: Nataša Lambevska

2. OŠ SESVETE
Nataša Peunić: Problema nema, ideja se sprema! Bazinga!
Izvode: učenici 5.r.
Voditeljica: Nataša Peunić

3. OŠ FRANA GALOVIĆA
Shel Silverstein: Komadić koji nedostaje
Izvode: učenici 5.r.
Voditeljica: Ines Polanšćak

4. OŠ GUSTAVA KRKLECA
Mira Lobe: Maleno ja sam ja
Izvode: učenici 5.r.
Voditeljica: Snježana Fegić

5. OŠ RAPSKA
Lucija Palma Jukić: Izgubljene naočale
Izvode: učenici 5.r.
Voditeljica: Ana Majnarić

6. I. OSNOVNA ŠKOLA – DUGAVE
Članovi grupe i voditeljica: Pubertetska ljubav
Izvode: učenici 8.r.
Voditeljica: Žana Kučalo

7. OŠ PAVLEKA MIŠKINE
Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
Izvode: učenici 6. i 8.r.
Voditeljica: Natalija Stipetić Čus

8. OŠ KUSTOŠIJA
Ljiljana Behaim: Dijete je ustvari gladno
Izvode: učenici 8.r
Voditeljica: Ljiljana Behaim

- - - STANKA - - -

9. CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE VINKO BEK
Ivana Brlić Mažuranić: Šegrt Hlapić-prilagodba
Izvode: učenici 1. - 8.r.
Voditeljica: Anita Matković

10. OŠ STENJEVEC
Tihana Lipovec Fraculj: Maš(t)a može svašta
Izvode: učenici 8.r.
Voditeljica: Tihana Lipovec Fraculj

11. OŠ KSAVERA ŠANDORA GJALSKOG
Voditeljica s učenicima: Audicija
Izvode: učenici 8.r.
Voditeljica: Biljana Šalić

12. OŠ dr. VINKA ŽGANCA
Članovi skupine i voditeljica: Pozdrav iz predgrađa
Izvode: učenici 7. i 8.r.
Voditeljica: Snježana Čubrilo

13. OŠ ANTUNA MIHANOVIĆA
David Ives: Vrijeme leti
Izvode: učenici 7.r
Voditeljica: Davorina Bakota

14. OŠ BUKOVAC
Marija Kasner: Ritam u nama
Izvode: učenici 6. - 8.r
Voditeljica: Marija Marić

na početak NA VRH

2. Radijsko stvaralaštvo - radioigra

Žena i muž
Katica Poplašen, 6. r. i Katarina Jukić, 6. r.
OŠ Rudeš
Voditeljice: Mirjana Jukić i Irena Ploh

na početak NA VRH

Hosted by OSAGM